Her zaman söylediğimiz gibi hiçbir projemizi tesadüf olarak hayata geçirmiyoruz. Hoşgeldin Bebek ile başladığımız, ailelerimiz tarafından büyük beğeni toplayan bu projenin devamı niteliğinde olan 1-5 yaş arası çocuklarımızın sağlıklı beslenmesini hedefleyen Sevgi Sütü projemizi müjdeliyoruz.
03.01.2019 tarihli Belediye Meclis’imizde aldığımız kararla bu aydan itibaren müracaat toplayarak en kıymetli varlığımız çocuklarımıza sütlerini ulaştırmaya başlayacağız.
Projemiz, ilçe merkezinde ikamet eden ailelerimizin 1 ila 5 yaş arasındaki çocuklarını kapsıyor. Müracaatta bulunan ailenin 1-5 yaş arasındaki çocuk sayısı 1’den fazla ise, süt desteği de o sayı üzerinden hesaplanacaktır.
Ailelerin başvuru esnasında belirttikleri adrese, belediye ekiplerimizce düzenli olarak Sevgi Sütü ulaştırılacaktır; yani miniklerimizin sütü kapınıza kadar getirilecektir.

PEKİ SEVGİ SÜTÜ’NDEN YARARLANABİLMEK İÇİN NE YAPILMALI?

İlçemizde ki her çocuğun süt içerek sağlıkla büyüyebilmesi için başlattığımız projemizden yararlanmak isteyen ailelerin, Belediyemiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları yeterli.
Başvuru yapacak anne veya babanın getirmesi gereken evraklar:
Başvuru Dilekçesi
Anne, Baba ve Çocuk Kimlik Fotokopileri