Öğretmenler Günü geçtiğimiz Cumartesi (24 Kasım), Cumhuriyet Meydanı’nda Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün büstü önüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut AKAGÜNDÜZ’ün çelenk bırakması ve hazır bulunan öğretmenlerin saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’mızı okumaları ile kutlanmıştı.

26 Kasım Pazartesi Günü de Kutlamalar Devam Etti

Öğretmenler Günü kapsamında kutlamalar bugün de devam etti. İlçe Kaymakamı Sayın İbrahim GÜNEŞ, Belediye Başkanı Sayın Vedat KAZICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Turgut AKAGÜNDÜZ, ilçe eğitim kurumlarında görev yapan değerli öğretmenler ve ilçemizde ikamet eden emekli öğretmenler saat 18.00 itibariyle Belediye Etkinlik Salonunda bir araya geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, ilçede öğretim hayatına yeni başlayan öğretmenler ve kıdemli öğretmenler adına konuşma gerçekleştirildi.

Başkan Kazıcı’nın ‘Ülkemizin bekası için öğretmenlerimizin önemine, öğretmenlik makamının yüceliğine’ dair yaptığı konuşmayı, Kaymakam Güneş’in günün önemi hakkında yaptığı konuşma izledi.

Öğretmenlerimize duygulu anlar yaşatan ilçemiz okullarının slayt gösterilerinin ardından, ödül töreni ve Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesi gerçekleşti.

Türkü dinletisi ve yemek ikramıyla sona eren programda Gölpazarı Belediyesi vefakarlık örneği göstererek her yıl Öğretmenler Günü’nden olduğu gibi, bu yılda hazırladığı özel hediyeleri öğretmenlerimize birer birer takdim ederek, teşekkürlerini sundu.