Tüm Yurt da olduğu gibi İlçemizde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama töreni düzenlendi. İlçemiz etkinlik alanında düzenlenen törende Türkiye Cumhuriyetinin 95'inci yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Saat 10.30’da başlayan kutlama törenleri Kaymakam İbrahim GÜNEŞ ve Belediye Başkanı Vedat KAZICI'nın halkın ve öğrencilerin bayramlarını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam GÜNEŞ, Cumhuriyet rejiminin özgürlüğümüzün teminatı olduğunu ifade etti.

Gazimihal İlköğretim Okulu Folklör Ekibi'nin beğeniyle izlenen halk oyunları gösterisinden sonra Cumhuriyet konulu resim, kompozisyon, şiir ve Cumhuriyet Koşusu'nda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Hemşehrilerimizin yoğun ilgi gösterdiği tören, okulların bando eşliğinde protokol ve halk önünden yürüyerek gerçekleştirdiği tören geçişi ile sona erdi.

İlçemizde 29 Ekim kutlamaları akşam Fener Alayı Yürüyüşü ile devam etti. Akşam saat 20.00'da Pancar Kooperatifi önünden başlayan yürüyüş, Atatürk Heykeli önünde okunan İstiklal Marşı ve Başkan KAZICI'nın konuşmasının ardından tarihi Taşhan'da son buldu. Taşhan'da belediyemizce hazırlanan konsept dahilinde, M.Kemal ATATÜRK resim sergisi ve sinevizyon gösterimi ile birlikte ikramlar yer aldı.