Şehir parkları insanların nefes almasını sağlar. Şehrin içinde yer almasına rağmen gürültüden, karmaşadan uzaktır. Özellikle şehir dışına çıkamayan hemşehrilerimizin imdadına koşar. Psikolojik açıdan da insanlar arasında sosyal etkileşimler ve toplumsal birliktelikler için etkilidir.

Parklar aynı zamanda sosyal alanlar olarak da oldukça sık kullanılır. Her yaştan insanın sosyalleşmesi için en uygun alanlar arasında yer alır. Bu yeşil alanlar yerleşim yerlerinde her türden insana hitap ettiği için toplumsal anlamda eşitliğin doğal olarak bulunduğu mekanlardan biridir diyebiliriz.

Çeşitli ticarethanelerin giderek arttığı, yapay bir sosyalleşme halinin sürdüğü bu dönemde, şehir parkları hem fiziksel hem de ruhsal açıdan çok daha fazla önem taşır. Bir şeyler satın almak, bir şeyler yemek içmek zorunluluğunun yerine koşmak, bisiklete binmek, yeşilliklerde dinlenmek insanlar için rehabilite görevi görür.

Parkların varlıkları ve devam ettirilmeleri yeni neslin doğaya bakışı ve koruyucu olması anlamında eğitsel nitelik sergiler. Çocuklar parklar sayesinde mevsimlerin geçişi, ağaç türleri, doğayla içiçe olma konusunda bilinçli bir şekilde yetişir.

Gölpazarı Belediyesi olarak, hemşehrilerimize yeşil bir hizmet sunabilmek için, şehre yakışan parklar inşaa ettik. Var olan fakat demode olmuş parklarımızı yeniledik.

GÖLPAZARI HALI SAHA SOSYAL TESİSLERİ

İlçemizde yaşayan vatandaşların sosyal hayatını aktife edebilmek, özellikle gençlerin hoşça ve düzeyli vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile bir sosyal tesise ihtiyacın olduğunu biliyorduk. Belediyeniz olarak hiç vakit kaybetmeden işe koyulduk. Kavaklı Park olarak bilinen tarihi ağaçları ile şehir merkezinin içinde kalmış, yıllarca aile çay bahçesi olarak hizmet etmiş müessemizi yenilemeye gittik. Öncelikle sosyal tesisimizin içine daima ekonomik ve kaliteli ürünleri vatandaşlarımızla buluşturmak adına kafe inşaa ettik. Kafe içerisindeki nezih ortamda ve bahçesine yerleştirdiğimiz kamelya, çardak ve masalarda günün her saatinde rahatlıkla tüketebileceğiniz taze içecekler güler yüzlü servis elemanlarımız tarafından sunulmaktadır.

Gençlerimizin boş vakitlerini sporla değerlendirmeleri adına gerekli projenin hazırlanış aşamasından sonra kafe yanına halı saha inşaa ettik. Kurulduğu günden beri gençlerimizin rağbet gösterdiği, turnuvaların düzenlediği halı saha keyifli futbol maçlarınız için daima hazır. Hizmet dahilinde soyunma odaları, duş kabinleri tesisimiz içerisinde mevcuttur.

Düğün yapmak için yaz aylarını tercih eden vatandaşlarımızıda unutmadık. Gölpazarı’nın doğal güzelliklerini en mutlu günlerinizle harmanlamak adına inşaa ettiğimiz pistle, kır düğünü imkanını sizlere sunuyoruz.