Tarihi ve doğa güzellikleri ile gönülleri fetheden ilçemizi, çevre düzenleme ve bakım çalışmalarımız kapsamında güzelleştirmeye devam ediyoruz. Çalışmalar kapsamında metruk binaları kontrollü bir şekilde yıkıyoruz.

Belediye olarak aldığımız her kararda vatandaşların refah ve sağlığını önceliğimiz olarak kabul ediyoruz. Bu kapsamda yenilenmesi gereken tesisat, hat vb. işlemleri, işin süreç ve maddiyatının güçlüğüne bakmadan bir an önce yeniliyoruz. Çevre düzenleme ve bakım işlerimiz de bu kapsamda önemli bir yer tutuyor. Çevre düzenliği, ilçe mahalle ve sokaklarının temiz olması, parkların daima hizmet edebilir durumda kalıp çiçeklendirilmesi gibi bir çok işlemi kapsıyor. Bu işlemlerin içinde en önemli olanı ise tamir edilemeyecek durumda olan etrafına tehlike arz eden metruk binaların yıkılmasıdır.

Tespit edilen binalar yıkım ekiplerimizce kontrollü bir şekilde bertaraf ediliyor. Kepçe yardımı ve itfaiye desteği ile tecrübeli yıkım ekibi tarafından metruk binalar, sistemli bir şekilde yıkılıp arz ettiği tehlike ortadan kaldırılıyor.