Gölpazarı Belediyesi’nin hayata geçirdiği sosyal projeler içerisinde yer alan ve vatandaşlarımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan ramazan etkinliği ile her yıl ramazan ayının kadir gecesi binlerce insanımız aynı sofra etrafında buluşmaktadır.

İlçemizdeki komşuluk bilincinin yanı sıra aileler arasındaki birlik, beraberlik, kardeşlik ve mutluluk duygularının pekişmesini sağlayan etkinlikte ilçe sakinlerimiz, belediyemizin açtığı sofrada bir araya gelmektedir. İftar sonrası kurulan sahnede geleneksel oyunlarımız sergilenip, çocuklara yönelik aktiviteler düzenlenmektedir. Gölpazarı Belediye Başkanımız Vedat KAZICI ve eşi Firdevs KAZICI’nın da iştirak ettiği iftar yemeğinde ilçe sakinlerimiz istek ve önerilerini de sunmuş oluyor.

Gölpazarı’nda belediyemizce geleneksel olarak düzenlen Kadir Gecesi Etkinliğinde çocuklarımız için hazırlanan oyun grupları ve Osmanlı macunu-şerbeti, pamuk helva ikramlarıyla da güzel bir geleneğin yaşatılması sağlanıyor. Binin üzerinde katılımın olduğu etkinlikte gelenek ve göreneklerimiz yaşatılıyor.

Belediyemiz otobüsleri ile çevre ilçe ve illerdeki iftar programlarına katılmak isteyen hemşehrilerimiz güvenle taşınıyor. Şimdiye kadar en az 3000 kişi komşu il ve ilçelerdeki iftarlara rağbet gösterdi. Ramazan, belediyemiz vesilesi ile aynı toprakları paylaşan fakat birbirine uzak düşen vatandaşlar arasında coşkuyla kutlanıyor.